Morava +420 585 151 212    |   Čechy +420 311 909 053 (všední dny: 7.30 -15.30 hod.) 

Materiály dle použití

×

20200527151038_xfz8ctdmkish66t6ktafd8lt72notmu3.svgMenu

PET, PEEK, PVDF, PTFE

Naše portfolio vysokojakostních plastů zahrnuje PET (polyethylentereftalát), PEEK (polyetheretherketon), PVDF (polyvinylidenfluorid) a PTFE (polytetrafluorethylen). Každý z těchto materiálů nabízí jedinečné vlastnosti, které je činí vhodnými pro specifické aplikace v náročných průmyslových prostředích.

PET je ceněn pro svou pevnost, odolnost a vynikající bariérové vlastnosti proti plynům a vlhkosti, což jej činí ideálním pro výrobu obalů pro potraviny a nápoje.

PEEK je extrémně odolný materiál s vysokou odolností proti vysokým teplotám, abrazi a chemickým látkám. Jeho mechanické vlastnosti a odolnost v náročných podmínkách ho předurčují pro použití v leteckém průmyslu, medicíně a automobilovém průmyslu.

PVDF nabízí vynikající chemickou odolnost, UV stabilitu a nízkou měrnou hmotnost, což z něj dělá ideální materiál pro použití v chemickém zpracování a polovodičovém průmyslu.

PTFE je známý svou téměř univerzální chemickou inertností, vynikajícími elektrickými izolačními vlastnostmi a extrémní odolností proti vlivům povětrnosti a záření, což jej činí nepostradatelným ve farmaceutickém průmyslu, ve zpracování potravin a v aplikacích vyžadujících vysokou úroveň čistoty.

Běžné aplikace těchto materiálů zahrnují:

PET: Balení potravin a nápojů, výroba syntetických vláken, elektrotechnické komponenty.
PEEK: Letecké komponenty, medicínské implantáty, high-tech strojní komponenty.
PVDF: Potrubí a ventily pro chemický průmysl, solární panely, obalové materiály.
PTFE: Těsnění, ložiska, nádoby a potrubí odolné proti korozi, kuchyňské náčiní.

Každý z těchto materiálů je vybrán s ohledem na nejvyšší standardy kvality a funkčnosti, což zajišťuje, že splňují nejpřísnější požadavky našich klientů. S naší širokou nabídkou vysokojakostních plastů můžete realizovat projekty, které vyžadují specifické vlastnosti materiálů, zatímco dodržujete průmyslové normy a environmentální závazky.


PET

Průmysl


(PET – termoplast ze skupiny polyesterů - polyetylentereftalát (PET) je velmi dobře třískově obrobitelný plast, který má největší pevnost a nejnižší pohlcování vlhkosti z otěru-vzdorných plastů PA, POM, PET (nezpevněných). PET má optimální elektrické izolační vlastnosti a roztahuje se působením tepla jen mírně. Kromě toho má PET dobré kluzné vlastnosti a velmi)

PEEK

Průmysl


( PEEK – polyéteréterketon (PEEK) má ve srovnání s většinou jiných termoplastů vyšší mechanickou pevnost, tuhost a tepelnou odolnost. Polyéteréterketony mají vynikající odolnost vůči chemikáliím – kyselinám, rozpouštědlům a mazivům – i při vysokých teplotách. Sterilizace parou může být u všech typů PEEK opakována téměř bez omezení.PEEK má díky své)

PVDF

Průmysl


( PVDF – polyvinylidenfluorid (PVDF) je termoplastický fluoroplast. Má dobrou až velmi dobrou chemickou odolnost a ve srovnání s PTFE je podstatně tvrdší a tužší. Ve srovnání s jinými fluoroplasty nabízí PVDF v mnoha případech použití tyto výhodylze jej snadno zpracovávatmá dobré mechanické vlastnostinízkou měrnou hmotnostPolyvinylidenfluorid je díky své vysoké)

PTFE - TEFLON

Průmysl


(PTFE – polytetrafluoretylen (PTFE/teflon) je částečně krystalický fluoroplast, který patří ke skupině termoplastů. Mimořádná kombinace vynikajících vlastností je v zásadě výsledkem molekulové struktury. Atom fluoru ve spojení s uhlíkem a téměř úplné zastínění nerozvětveného uhlíkového řetězce atomy fluoru zajišťují mimořádnou odolnost proti chemikáliím)

OSTATNÍ VYSOKOJAKOSTNÍ PLASTY

Průmysl


(Polyéterimid (PEI) Vlastnostidlouhodobé pracovní teploty -50 až 170 °Cvelmi vysoká mechanická pevnost a tuhostpři pokojové teplotě nejvyšší pevnost v tahu ze všech nemodifikovaných plastů s vysokouúčinnostívysoká houževnatostmalý sklon k tečenívysoká tvarová stálost za teplaodolnost vůči řadě chemikáliímimořádně vysoká odolnost vůči plameniodolnost vůči UV)