Morava +420 585 151 212    |   Čechy +420 311 909 053 (všední dny: 7.30 -15.30 hod.) 

Materiály dle použití

×

20200527151038_xfz8ctdmkish66t6ktafd8lt72notmu3.svgMenu

HPL desky

HPL desky (vysokotlaké laminátové desky) inovativní bezúdržbový materiál s  představují materiál s výjimečnými vlastnostmi, díky kterým najdou uplatnění v mnoha odvětvích a projektech. Jejich výroba zahrnuje lisování několika vrstev speciálního papíru, které jsou napuštěné pryskyřicemi, pod vysokým tlakem a teplotou. Tento proces vede k vytvoření materiálu, který je pevný a odolný, ale zároveň nabízí flexibilitu v designu a aplikaci..

HPL desky se vyznačují výbornou odolností proti poškrábání, otěru, chemikáliím a dokonce i vysokým teplotám, což z nich činí ideální materiál pro prostředí s vysokými nároky na hygienu a čistotu. Jejich povrch je snadno čistitelný a odolává růstu bakterií a plísní, což přispívá k udržení bezpečného a zdravého prostředí.

Použití HPL desek zahrnuje

  • Kuchyňské pracovní desky
  • Dveře a nábytek
  • Obklady na fasádu (venkovní obklady na fasádu, plastové obklady na fasádu)
  • Obklady interiéru
  • Exteriérový nábytek
  • Vybavení pro školy a zdravotnická zařízení

Díky své požární odolnosti a schopnosti odolat UV záření jsou HPL desky vhodné i pro venkovní použití, kde poskytují dlouhotrvající a esteticky příjemné řešení. Jejich široká škála dekorů a povrchových úprav umožňuje designérům a architektům plně využít kreativní potenciál materiálu pro realizaci vizuálně atraktivních a funkčních projektů.


HPL DESKY CROWN XCL

Stavebnictví Průmysl


(CrownXCL je inovativní a všestranné řešení pro fasádní obkladyZlepšuje vzhled, úspornost a dlouhověkost každé budovy.CrownXCL se vyrábí v termosetovém lisu při vysokých teplotách a tlacích; další dvojitě zpevněné akrylové PUR pryskyřice dále zvyšují životnost panelů. V důsledku toho jsou panely CrownXCL extrémně odolné a účinně chrání proti povětrnostním)

FUNDERMAX MAX EXTERIOR (HPL DESKY)

Reklama Průmysl


(FUNDERMAX MAX® EXTERIOR - jsou extrémně odolné dekorativní vysokotlaké lamináty (HPL) složené s přírodní vláknité výztuže, která se impregnuje tvrditelnou pryskyřicí a po té lisuje ve speciálních laminačních lisech za pomoci vysokého tlaku a teploty. Tímto procesem desky získávají charakteristické vlastnosti a jejich povrch nabývá dekorativní barvu či vzor. Desky)

FUNDERMAX MAX INTERIOR

Stavebnictví


(Když se požadavky stanou ještě náročnějšími, jen mohou to zvládnout jen ti nejlepší. A interiéry ambiciózních budov nejsou výjimkou - a proto právě ty jsou jednou z oblastí, na kterou se společnost FunderMax zaměřuje.Zní to poměrně snadno, například, dodávat nábytek pro laboratoř, nebo poskytovat vnitřní obložení pro vlhkou místnost. Ale pak se objevují otázky)

FUNDERMAX MAX RESISTANCE2

Průmysl


(FUNDERMAX Max Resistance² je vysokotlaký laminát (HPL), vyrobený v laminátových lisech za vysokého tlaku a vysoké teploty v souladu s normou EN 438-4, typ CGS. Díky svému vědecky vyvinutému, dvakrát vytvrzenému akryl-polyuretanovému povrchu vydrží Max Resistance² i ty nejtěžší zkoušky – bez poškození rozpouštědly, většinou kyselin a nejagresivnějšími)