Morava +420 585 151 212    |   Čechy +420 311 909 053 (všední dny: 7.30 -15.30 hod.) 

Materiály dle použití

×

20200527151038_xfz8ctdmkish66t6ktafd8lt72notmu3.svgMenu

Polyetylen

Polyetylen je klíčovým materiálem v moderním průmyslu díky svým unikátním vlastnostem, jako jsou výjimečná odolnost, flexibilita a široké možnosti využití. Tento lehký, avšak robustní plast se vyznačuje výbornou odolností vůči chemikáliím, vodě a mechanickému opotřebení, což jej činí ideálním materiálem pro rozsáhlé spektrum využití. Díky minimální absorpci vlhkosti a schopnosti vydržet extrémní teploty se polyetylen používá v projektách sahajících od sportovních potřeb až po komplexní průmyslové součásti.

Formy polyetylenu, které nabízíme

 • Lisované a extrudované desky
 • Kulaté a hranaté tyče
 • U profily
 • Svařovací dráty a cívky

Polyetylenové výrobky nabízejí vysokou odolnost proti UV záření a mají nízkou hmotnost, což je předurčuje pro efektivní použití v exteriérových aplikacích. Díky těmto vlastnostem a recyklovatelnosti polyetylenu je tento materiál nejen praktickým, ale také ekologicky zodpovědným řešením pro současné i budoucí aplikace.

Polystone - prvotřídní volba

V naší nabídce naleznete také Polystone, vysoce kvalitní kompozitní materiál, který kombinuje polyuretanovou pryskyřici a práškový kámen. Tento materiál poskytuje estetiku a robustnost kamene s výhodami plastu, což jej činí ideálním pro výrobu dekorativních prvků a soch. Polystone je odolný proti povětrnostním vlivům a mechanickému opotřebení, lehký pro snadnou manipulaci a instalaci, a přesto dostatečně pevný pro trvalé použití jak v interiérech, tak v exteriérech.

Běžné aplikace polyetylenu zahrnují

 • Chemický průmysl: Výroba chemicky odolných kontejnerů, nádrží a potrubí.
 • Obalový průmysl: Obalové materiály, včetně sáčků, fólií a kontejnerů pro potraviny.
 • Potravinářství a lahvový průmysl: Výroba kontejnerů a nádob bezpečných pro kontakt s potravinami.
 • Stavebnictví: Použití v podzemních konstrukcích, jako jsou šachty, potrubní systémy a izolační materiály.
 • Dětská hřiště: Výroba bezpečných a odolných hřišťových prvků, skluzavek a hraček.
 • Sportovní zařízení: Materiál pro mantinely, florbalové a hokejbalové hrazení.
 • Automobilový průmysl: Komponenty vozidel vyžadující vysokou odolnost a nízkou hmotnost.
 • Vodohospodářství: Výroba nádrží a systémů pro zpracování a distribuci vody.

Náš sortiment polyetylenových materiálů představuje to nejlepší z dostupných plastových materiálů, zahrnující výrobky od uznávaných výrobců, kteří jsou známí svou nekompromisní kvalitou a inovacemi. Polyetylen v naší nabídce splňuje přísné normy a je vyroben s ohledem na udržitelnost a dlouhodobou trvanlivost, což zajišťuje spolehlivost pro vaše projekty.


PE-HD - PE 300

Průmysl


(Polystone® G (PE-HD / PE 300) je vysoko-hustotní polyetylen vhodný pro použití v mnoha průmyslových aplikacích. Je také využíván na hokejové, florbalové a hokejbalové mantinely a hrazení.Typ produktuLisované desky, extrudované desky, kulaté tyče, hranaté tyče, U profily, svařovací dráty, cívkySpeciální vlastnosti Dlouhodobé pracovní teploty -50 až 80 °C )

PE 500 – PE HMW

Průmysl


(Polystone® D natur (PE-HMW / PE 500 / PROlen 500)Extrudovaná nebo lisovaná deska z vysokomolekulárního polyetylenu (PE) s molekulární hmotností cca 0,5 mil. g/mol, což zvyšuje její pevnost. Obvykle je také označována jako PE 500 nebo PE HMW. Ve srovnání s PE 300 má PE 500 lepší odolnost proti otěru a dobré kluzné vlastnosti. Teplotní rozsah používání je od -200°C do cca)

PE 1000 – PE UHMW

Průmysl


(PROlen 6000 (PE-UHMW, PE 1000, Polystone® M) je ultra-vysoko-molekulární polyethylen používaný v aplikacích s nároky na nízký koeficient tření a nízkou obrusnost. Materiál vyniká svými mimořádnými kluznými vlastnostmi, extrémní odolností vůči opotřebení, vysokou rázovou houževnatostí a velkou odolností vůči chemikáliím. Je preferován pro odvětví životního)

POLYSTONE PLAY - TEC

Průmysl


(POLYSTONE® Play - Tec® je extrudovaná nebo koextrudovaná deska z polyetylenu (PE) s jádrem a krycími vrstvami v rozdílných barvách nabízející jedinečný kreativní potenciál, bezúdržbovou, bezpečnost a certifikovanou nezávadnost (EN 71) při výrobě dětských hřišť, hraček, skluzavek atp.POLYSTONE Play - Tec je snadno opracovatelný běžnými nástroji na zpracování)

POLYSTONE SAFE-TEC

Průmysl


(POLYSTONE Safe-TecPolystone® Safe-Tec C byl vyvinut jako pochozí povrch pro chemický průmysl.Polystone® Safe-Tec L byl vyvinut pro sport a volný čas. Materiál poskytuje tu nejvyšší možnou ochranu vůči uklouznutí, dokonce i ve velmi vlhkých podmínkách. PovrchyPolystone® Safe-Tec je nabízen s těmito povrchyCubic grain: trojrozměrný povrch se strukturou krychliček Fine)

PE MATROX

Průmysl


(Ultra-Vysokomolekulární PolyethylenExcelentní řešení při problémech s korozí a opotřebením se jmenuje Matrox. Produktová řada Matrox byla vyvinuta jako obkladový materiál. Produkty Matrox si kladou za cíl plnil rozmanité požadavky průmyslu. Díky svému nízkému koeficientu tření poskytuje optimální tok materiálu. Tím zabraňuje korozi a opotřebování ocelových)