Morava +420 585 151 212    |   Čechy +420 311 909 053 (všední dny: 7.30 -15.30 hod.) 

Materiály dle použití

×

20200527151038_xfz8ctdmkish66t6ktafd8lt72notmu3.svgMenu

Polyacetal POM

Polyacetal, známý také jako POM (polyoxymethylen), je technický plast s vynikajícími strojírenskými vlastnostmi, který je ceněn pro svou vysokou pevnost, tuhost a vynikající odolnost proti opotřebení. POM je ideální pro precizní součásti vyžadující vysokou odolnost, dlouhou životnost a stabilitu rozměrů. Tento materiál se vyznačuje také minimální absorpcí vlhkosti a vynikající odolností proti řadě rozpouštědel a chemikálií, což umožňuje jeho použití v náročných aplikacích.

Vlastnosti POM:

  • Vysoká mechanická pevnost a tuhost
  • Vynikající odolnost proti opotřebení a nízký koeficient tření
  • Dobrá chemická rezistence a stabilita v širokém rozsahu teplot
  • Výborná zpracovatelnost a přesnost rozměrů

Polyacetal je k dispozici ve dvou základních formách - jako homopolymer (POM-H) a kopolymer (POM-C). Homopolymer nabízí vyšší pevnost v tahu a tlaku, zatímco kopolymer má nízké adhezní síly a nižší teplotu tání, což rozšiřuje možnosti jeho zpracování a použití.

Běžné aplikace POM zahrnují:

  • Průmyslové strojírenství: Výroba přesných ozubených kol, ložisek, kluzných a vodicích kolejnic.
  • Automobilový průmysl: Součásti pro palivové systémy, závěsy dveří, klipy, a komponenty bezpečnostních systémů.
  • Spotřební elektronika: Stabilní a odolné komponenty pro malé spotřebiče a audiovizuální zařízení.

POM poskytuje širokou škálu možností pro inženýry a designéry, kteří vyžadují materiál kombinující vysokou pevnost, preciznost a dlouhodobou stabilitu. Jeho univerzální vlastnosti a vynikající výkonnostní charakteristiky z něj činí ideální volbu pro technicky náročné aplikace v různých průmyslových odvětvích.


POM – POLYACETAL

Průmysl


( POM – desky a tyče z polyoxymetylenu (POM, Sustarin) jsou často používány k výrobě konstrukčních součástí s komplexními obrysy jako např.:ložiskapístní kroužkytěsněníkluzné prvkyvodící součástiventilační tělesakrytycívková tělískaprvky čerpadelsoučásti převodůozubená kolaPří výrobě konstrukčních součástí je třeba zvolit vhodný výchozí)