Morava +420 585 151 212    |   Čechy +420 311 909 053 (všední dny: 7.30 -15.30 hod.) 

Materiály dle použití

×

20200527151038_xfz8ctdmkish66t6ktafd8lt72notmu3.svgMenu

FUNDERMAX MAX RESISTANCE2

Průmysl

FUNDERMAX Max Resistance² je vysokotlaký laminát (HPL), vyrobený v laminátových lisech za vysokého tlaku a vysoké teploty v souladu s normou EN 438-4, typ CGS. Díky svému vědecky vyvinutému, dvakrát vytvrzenému akryl-polyuretanovému povrchu vydrží Max Resistance² i ty nejtěžší zkoušky – bez poškození rozpouštědly, většinou kyselin a nejagresivnějšími chemikáliemi. Snadno se čistí a dezinfikuje a zároveň je odolný proti opotřebení a poškrábání. Tento inovativní materiál výrazně prodlužuje životnost vaší laboratorní pracovní plochy.

VLASTNOSTI

 • Vynikající odolnost proti chemikáliím
 • Antimikrobiální
 • Odolnost proti nárazu, poškrábání a otěru
 • Snadná instalace i obrobitelnost
 • Jakost pro použití v potravinářství
 • Tepelná odolnost do +180 °C

Povrch Max Resistance² je extrémně odolný proti chemicky a mechanicky nešetrnému zacházení – díky patentované technologii FunderMax. Je vytvořen z testovaných a certifikovaných surovin stlačených intenzivním tlakem při vysokých teplotách. Konečným výsledkem je homogenní, dekorativní a extrémně odolný panel. A protože je zcela homogenní a bez spojů, je také trvale odolný proti vlhkosti.

Na rozdíl od jiných pracovních ploch (HPL) se Max Resistance² nepoškodí, dostane-li se do kontaktu i s těmi nejkoncentrovanějšími a nejagresivnějšími chemickými látkami, jako jsou například kyselina dusičná, chlorovodíková, fluorovodíková nebo peroxid vodíku. Což znamená, že se můžete spolehnout na kompletní chemickou odolnost.

PATENTOVANÁ TECHNOLOGIE POVRCHU

Výhradní „RE technologie“, vyvinutá výzkumnými pracovníky společnosti FUNDERMAX, se používá při výrobě Max Resistance² – pro zdokonalování povrchu a vytvoření špičkové odolnosti na obou stranách desky. Na rozdíl od běžných povrchů vyrobených pomocí vytvrzování svazkem elektronů (EBC) nebo melaminovou technologií nabízí pracovní plocha Max Resistance² podstatně vyšší odolnost proti poškrábání, nárazům a otěru, stejně jako proti agresivním kyselinám. Max Resistance² nastavuje nový standard pro laboratorní povrchy a výrazně zvyšuje životnost vašeho laboratorního pracovního povrchu.

Díky svému neporéznímu povrchu Max Resistance2 nepodporuje růst bakterií a lze jej snadno dezinfikovat. V důsledku toho můžete s jistotou provádět dezinfekci s vědomím, že zabijete > 99,99 % bakterií. V testech bylo prokázáno, že povrch Max Resistance² neobsahuje mikropóry. Porovnání s jinými dostupnými povrchy ukazuje, že se jedná o skutečně jedinečnou vlastnost.

VYNIKAJÍCÍ MECHANICKÉ A TEPELNÉ VLASTNOSTI

Při výrobě vysoce odolných laboratorních povrchů s dlouhou životností je kromě chemické odolnosti klíčová i mechanická pevnost. Zde Max Resistance² skutečně vyniká. Díky své inovativní patentované technologii povrchu nabízí Max Resistance² ve srovnání s EBC nebo melaminovými povrchy o 25 % vyšší odolnost proti nárazu a oděru a o 50 % vyšší odolnost proti poškrábání. Rozměrová stálost Max Resistance² je také výrazně vyšší, než jsou standardní požadavky.
Vzhledem ke svému vynikajícímu výkonu je Max Resistance² dodáván s prodlouženou zárukou na 10 let.

ROZMĚRY A PROVEDENÍ

Temně černé jádro a oboustranně odolný dekor. Mimořádně vysoký obsah pryskyřice a pečlivý výrobní proces má za výsledek zcela temné černé jádro, dodatečné zpracování hran není nutné. Odstranitelná ochranná fólie na obou stranách pro maximální ochranu během přepravy, sestavení a instalace.

 • Plné barvy: temně černá, tmavě šedá, kiwi zelená, polární bílá, šedá, zimní bílá, bílá, pastelová šedá, ledovcová modrá
 • Provedení punto: bílá punto, pastelově šedá punto, arktická punto

FunderMax nabízí pro laboratorní segment nejdelší desky. Pomocí Max Resistance² můžete navrhovat dlouhé pracovní plochy bez spojů a spar.

VELIKOSTI
OF = 3660 x 1630 mm
XL = 4100 x 1854 mm – na poptání

TLOUŠŤKA
4 - 25 mm

POUŽITÍ

Když je potřeba absolutní čistota a ochrana, Max Resistance² uspokojí všechny požadavky. Ideální pro všechny typy laboratoří:

 • výzkumná zařízení, biochemické laboratoře
 • farmaceutické a školní laboratoře
 • nemocniční laboratoře
 • chirurgické sály
 • kuchyně
 • potravinářský průmysl

 

Kontaktujte nás:

Leopold Tomek Leopold Tomek Produktový manažer HPL desky CZ a SK +420 601 090 231
Dotaz na produkt: