Morava +420 585 151 212    |   Čechy +420 311 909 053 (všední dny: 7.30 -15.30 hod.) 

Materiály dle použití

×

20200527151038_xfz8ctdmkish66t6ktafd8lt72notmu3.svgMenu

LEXAN® THERMOCLEAR®

Stavebnictví

LEXAN® THERMOCLEAR®

LEXAN THERMOCLEAR

LEXAN® THERMOCLEAR® - dutinkové polykarbonátové (PC) desky světové značky s 20 ti letou zárukou, které se vyznačují vysokou rázovou houževnatostí, velice nízkou hmotností a schopností šetřit energii. Desky jsou oboustranně opatřeny speciální ochrannou vrstvou, která chrání materiál před škodlivými účinky UV záření. LEXAN THERMOCLEAR se nejčastěji používá jako prosvětlovací prvek určený hlavně k zasklívání střešních a svislých konstrukcí. Návody a doporučení pro ukládání a montáže tohoto materiálu jsou uvedeny v technické knize.

ZÁRUKA 20 LET

SABIC Functional Forms zavádí a prodlužuje svou standartní záruční dobu z 10 na 20 let, zahrnující základní vlastnosti proti rozbití a povětrnostním vlivům (ztráta propustnosti světla + žloutnutí v důsledku vystavení UV záření). Polní a laboratorní testy povětrnostních vlivů ukázaly, že i po 20 letech venkovího používání mají tyto vícevrstvé desky vynikající výkon, který v tomto odvětví nemá obdoby. Seznam budov, kde se desky LEXAN THERMOCLEAR používají již vice než 20 let, stále roste, příkladem je Stadion Poljud, kde se naše desky používají již od roku 1979 ! Tato prodloužená záruka navazuje na Evropské prohlášení o ekologickém produktu (EPD) týkající se vícevrstvého polykarbonátového plechu a má dopad na delší životnost, což přispěje k oběhovému hospodářství (100% recyklovatelné).

Mimo standardní výrobky LEXAN THERMOCLEAR jsou vyráběny speciální dutinkové desky, určené pro specifické použití nebo pro nadstandardní požadavky zákazníka. Technické vlastnosti základního materiálu a záruky jsou shodné se standardními výrobky.

LEXAN® THERMOCLEAR® DRIPGARD

LEXAN® THERMOCLEAR® Dripgard – dutinkové polykarbonátové desky opatřené z venkovní strany ochrannou vrstvou proti UV záření a z vnitřní strany speciálním bezbarvým nátěrem, které snižuje povrchové napětí materiálu a usnadňuje odtok kondenzátu. Při tvorbě kondenzátu nedochází ke vzniku jednotlivých kapek, ale ke vzniku rovnoměrného tenkého filmu, které stéká po desce. Nedochází tím ke snižování světelné propustnosti a ke skapávání jednotlivých kapek. Desky jsou vhodné pro objekty se zvýšenou vlhkostí:

 • bazény
 • skleníky
 • zimní zahrady
 • přístřešky
 • pergoly

LEXAN® THERMOCLEAR® VENETIAN

LEXAN® THERMOCLEAR® Venetian – dutinkové polykarbonátové desky určené pro regulaci prostupu tepelné složky slunečního záření. Desky jsou na vnitřní straně potištěny proužky, které zajišťují zvýšení procenta slunečního odrazu a snížení celkového prostupu tepla až na 61% ve srovnání se standardními deskami. Z vnější strany mají desky standardní ochrannou vrstvu proti škodlivým účinkům UV záření.

LEXAN® THERMOCLEAR® SOLAR CONTROL

LEXAN® THERMOCLEAR® Solar Control – dutinkové polykarbonátové desky určené, stejně jako varianta Venetian, k regulaci tepelné složky slunečního záření. Desky jsou na vnitřní straně sítotiskem potištěny buď souvislým bílým povlakem nebo dekorativním povlakem ve tvaru včelích pláství (šestiúhelníků) – Honey Comb. Povrch zajišťuje větší procento odrazu slunečního záření. Použitím materiálu LEXAN THERMOCLEAR Solar Control lze dosáhnout v interiéru pod polykarbonátem až o 7°C nižší teploty. Z vnější strany mají desky standardní ochrannou vrstvu proti škodlivým účinkům UV záření.

LEXAN® THERMOCLEAR® SOLAR CONTROL IR

LEXAN® THERMOCLEAR® Solar Control IR – dutinkové polykarbonátové desky v atraktivním světle zeleném odstínu, které díky unikátním přísadám blokují tzv. blízké infračervené vlnové pásmo způsobující zahřívání interiéru. Speciální složení polymerů za použití unikátních přísad zaručuje Solar Control IR permanentní zachování tepelných vlastností na rozdíl od drahých a snadno poškoditelných dodatečně nanášených ochranných vrstev. Všechny výše uvedené varianty (Venetian + Solar Control) jsou mimořádně vhodné na místech, kde je vyžadován vysoký tepelný komfort interiéru při současném zachování výborné propustnosti světla. Použití naleznou především při výrobě:

 • světlíků
 • zimních zahrad
 • zastřešení teras

LEXAN® THERMOCLEAR® EASY CLEAN

LEXAN® THERMOCLEAR® Easy Clean – na vnější straně desky je nanesena speciální povrchová vrstva, která dodává desce samočisticí schopnost. Tuto schopnost zajišťuje zcela bezbarvý hydrofobní povrch, který významně upravuje povrchové napětí vody, což má za následek zvětšení kontaktního úhlu vodní kapky s materiálem s běžných 66° na průměrnou hodnotu 101°. Výsledkem je tvorba větších a samostékajících kapek na povrchu desky. Záruka na uvedený povrch je poskytována na dubu 3 let. Lze dodat i s provedením Dripgard nebo X-structure.

LEXAN® THERMOCLEAR® HAMMERED GLASS

LEXAN® THERMOCLEAR® Hammered Glass – tato varianta nabízí atraktivní vzhled zajištěný přidáním skelných vláken do výchozího materiálu. Tato přísada způsobuje zcela odlišný rozptyl světla a dodává materiálu velice zajímavý designový efekt rozbitého skla. Oproti standardnímu provedení má varianta Hammered Glass nižší průhlednost.

LEXAN® THERMOCLEAR® PLUS X (LT 2 UV X)

LEXAN® THERMOCLEAR® Plus X – dutinkové polykarbonátové desky doplněné o vnitřní X-strukturu, která dodává desce vyšší tuhost a tím i vyšší zatížitelnost v kombinaci s typickými výbornými vlastnostmi, které jsou u produktů LEXAN THERMOCLEAR standardem. Použitím desek s X-strukturou lze ušetřit až 30% nákladů na zasklívací prvky a montážní práce. Mezi hlavní výhody patří:

 • zvýšená tuhost
 • shodná tuhost ve všech směrech
 • lepší pohlcení rázové energie
 • snížení přenos hluku

Pokud hledáte materiál s brilantní čistotou a vynikající odolností, ideální pro širokou škálu použití od přístřešků po sofistikované architektonické prvky, pak již dál nehledejte. LEXAN® THERMOCLEAR® skvěle plní všechny tyto vlastnosti.

Ke stažení:

Kontaktujte nás:

Jiří Hamata Jiří Hamata Produktový manažer - Stavebnictví +420 606 062 975

Marek Žila Marek Žila obchodní zástupce, stavebnictví +420 602 542 927


Dotaz na produkt: