Morava +420 585 151 212    |   Čechy +420 311 909 053 (všední dny: 7.30 -15.30 hod.) 

Materiály dle použití

×

20200527151038_xfz8ctdmkish66t6ktafd8lt72notmu3.svgMenu

SENDVIČOVÉ PANELY PANELTIM

Průmysl

 

 

 • Dlouhodobé pracovní teploty -30 až 90 °C

Panely Paneltim z polypropylenového copolymeru (PP copo) a polyethylenu (HDPE) jsou lehčí a silnější než většina plastových panelů používaných na svařované konstrukce z plastů. Nabízejí optimální řešení pro většinu užívaných aplikací ve stavebnictví (septiky, jímky, nádrže), zemědělství, rybářství, vodohospodářství (nadzemní nádrže), vzduchotechnice, průmyslu (skladovací prostory, obložení stěn), pro konstrukci a stavbu buněk, kontejnerů, sportovních zařízení, atd.

Podlahové krytiny, kryty nebo protiskluzová víka.  

Paneltim nabízí 3 typy protiskluzových profilů. Vše bylo testováno na protiskluzové vlastnosti a dobře fungují jak v mokrých, tak suchých podmínkách pro různé aplikace při výrobě podlah, krytů nebo vík, kde mohou mít užitečné nebo dokonce zásadní protiskluzové vlastnosti.

Spojování panelů Paneltim

Panely Paneltim jsou vyrobeny z prvotřídního polypropylenu nebo polyetylenu a mohou být svařeny spolu s dalšími PP nebo PE prvky, jako jsou plné plastové desky, trubky apod.

Svařování je možné standardním použitím drátu, extruderu nebo natupo. Zvláště u svařování natupo je velkou výhodou časová úspora, která příznivě ovlivní nejen výrobní čas, ale také konečnou cenu výrobku.

Poradenství a podpora

 • Statické výpočty pro volně stojící nádrže
 • Paneltim nedoporučuje tmavé barvy pro venkovní použití.
 • Paneltim důrazně doporučuje použití materiálu I. jakosti pro konstrukční aplikace.
 • Technické listy jsou k dispozici pouze pro panely v primárním materiálu.


Snadné zpracování

Panely Paneltim mohou být upravovány na libovolný požadovaný rozměr formátováním, svařováním na tupo, extruzí nebo svařovácím drátem. Panely lze snadno zpracovat pomocí běžných ručních nástrojů: řezání, vrtání, šroubování atd.

Odolný

Panely Paneltim mají výborné mechanické vlastnosti a zaručují tím statickou a dynamickou stabilitu. Vnitřní silná struktura výztuh vám umožní jednodušší použití výztužných prvků než u klasických konstrukcí.

Izolace

Panely Paneltim jsou používány pro dobrou izolační schopnost díky nízké tepelné vodivosti plastu a hermeticky uzavřeným komůrkám.

Ekologický

Panely Paneltim jsou 100% recyklovatelné a udržují tak svou surovinovou hodnotu. Neobsahují toxické látky a jsou v souladu s nařízením EU 2002/95/ES.

Třída požáru

Podle EN SO 11925-2 splňují požární třídu E. Na požádání lze přidat přísady zpomalující požár.

Dodávané barvy


 

PROFILY PRO PANELTIM Z PP

U-profily a H-profily Paneltim® z PP výrazně urychlují stavbu konstrukcí pomocí panelů Paneltim®. Profily jsou pevné a odolné a snadno se zpracovávají a čistí. Díky těmto profilům již kreativitě s panely Paneltim® nestojí nic v cestě. H-profily a U-profily Paneltim® jsou vyrobeny z polypropylen kopolymeru (PP COPO) a barvené ve hmotě. Materiál PP COPO se vyznačuje velkou pevností, odolností proti opotřebení a snadným čištěním. Díky dodatečnému UV stabilizátoru jsou rovněž odolné vůči UV záření (UVR*).

VÝHODY:

 • přilnavost pomocí svařovacího drátu z PP k panelům Paneltim® z PP
 • časová úspora díky jednoduchému zpracování
 • větruvzdorné švy
 • zabraňuje vniknutí nečistot a bakterií
 • odolnost vůči UV záření (UVR)
 • nízkoúdržbové
 • odolnost proti nárazům

 

 

PANELTIM A JEHO VYUŽITÍ

Ke stažení:

Kontaktujte nás:

Ing. Igor Šula Ing. Igor Šula Oblast průmysl Čechy +420 602 752 027

Mgr. Jakub Vaněk Mgr. Jakub Vaněk Oblast průmysl Morava +420 606 758 245
Dotaz na produkt: